savastin

12.02.2014, tarafından yazılı , KULTURA, RESİMCİLİK BÖLÜMÜ, 3203 KERÄ BAKILMIŞ

“ATATÜRK” bibliotekasında Dimitriy SAVASTİNın sergisi

Küçük ayın 11-dä Komrat “ATATÜRK” bibliotekasında anılmış dünnää resimcinin Dimitriy SAVASTİNın resim sergisi açıldı.

Bu sergi büük ustanın ikinci personal sergisi bu bibliotekada. İlk sergida taa cok resimnar kara karandaşlan çizilmişti. Şindi sa sergidä yaratmalar yaalı boyaylan yapılı. Ama resimnerin teması hiç diişmeer – gagauz folkloru, legendaları, gagazların derin istoriyası.

Sergşnin açılışında pay aldılar hem büük resimci için, onun yaratmaları için, söz tuttular Türkiye Büükelçisi sayın Mehmet Selim KARTAL, Kişinev TİKA ofisin koordinatoru Atilla Cem KARAMOLLAOĞLU, resimci Pötr DİMOV, Gagauziya kultura Upravleniyasının zaametçileri hem başka musafirlär, angıları geldilär kutlamaa resimciyi. Dimitriy SAVASTİNın kolegaları da büük saygılarını acıkladılar resimciya, ani büünkü günda onnar ondan örnek hem bilgilär alêrlar.

Dimitriy SAVASTİNın yaratmalarını sevennär geldilär bir fikirä: Dimitriy İvanoviç kendi yaptıklarınnan, yaratmalarınnan, üürencilerinnän kendi adını diveçä yazdı.

Not. Gagauz resimcilerin resimnerini sergilemää bu artık Komrat “ATATÜRK” bibliotekasının bir gözäl adeti oldu. Artık on yıldan zeedä burada sergilär, biri-birlerini diiştirip, eni yaratmalar insanın önünä çıkarêrlar.

Vasilisa TANASOGLU, “ATATÜRK” türk bibiliotekasının direktoru

Anaktar sözlär : , , ,

BİR CUVAP YAZIN