Gurol_Sokmensuer

31.12.2020, tarafından yazılı , CÜMNE BÖLÜMÜ, 743 KERÄ BAKILMIŞ

Büükelçi Gürol SÖKMENSÜERin gagauzları Eni Yıllan kutlaması

2021 yılının sağlık, mutluluk, huzur getirmesi ve Gagauz soydaşlarımız ile Türkiye arasındaki birlik ve beraberliğin daha da güçlenmesi temennisiyle, şahsım ve mesai arkadaşlarım adına sizlerin, ailelerinizin ve sevdiklerinizin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum.

Geride bıraktığımız 2020 yılı ne yazık ki, pandeminin hayatın tüm alanlarına nüfuz ettiği, hayatın adeta durma noktasına geldiği zorlu bir yıl oldu. Bu menfur hastalık nedeniyle birçok kişi aramızdan ayrıldı, bir o kadarı da acılı bir süreçten geçerek sağlığına kavuşabildi. Sevdiklerimizin selameti için onlardan uzakta kalmaya çalıştık. Bu süreçte sağlığın, birlik ve beraberlik ile dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Türkiye bu zor dönemde, dost ve kardeş Moldova’nın ve soydaşlarının yanında olmayı sürdürmeye gayret etti. Bu dayanışmamızı, imkânlar ölçüsünde önümüzdeki dönemde de sürdürme isteği içerisindeyiz. Gagauzya’da devam eden ve olası bazı projelerimiz de pandemi nedeniyle maalesef gecikti.

Pandeminin beraberinde getirdiği bütün zorluklara rağmen, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun 26-27 Ağustos 2020 tarihlerinde Moldova’yı ziyareti vesilesiyle 27 Ağustos günü Komrat’taki ilk muvazzaf Başkonsolosluk niteliğine sahip olan Başkonsolosluğumuzun hizmete açılmasını gerçekleştirdik. Böylece soydaşlarımız, Büyükelçiliğimizin yanı sıra Türkiye’ye açılan ikinci bir kapıya daha kavuştular. 2021 yılında pandeminin olumsuz etkilerinin bertaraf edilebilmesi, böylece soydaşlarımızla daha fazla bir araya gelebilmemiz en büyük arzumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm soydaşlarımızın yeni yılını tekrar tebrik eder, içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

Gürol SÖKMENSÜER,Türkiye Cumhuriyeti Kişinev Büyükelçisi

Anaktar sözlär : , , ,

BİR CUVAP YAZIN