vulkanesti_sport_fastivali_4

22.08.2017, tarafından yazılı , CÜMNE, SPORT BÖLÜMÜ, 1250 KERÄ BAKILMIŞ

Gagauz Respublikasının günündä Valkaneştä 1-ci sport Festivali

Harman ayın (avgust) 19-da Valkaneştä, Moldova Parlamentın deputatı Kornel DUDNİKın kanadı altında hem “Eni Gagauziya” cümne Birliin yardımınnan, büük bir sport Festivalinnän Gagauz Respublikasının 27-ci yıldönümünü kutlarılar.
vulkanesti_sport_fastivali_6vulkanesti_sport_fastivali_7

Festivaldä pay aldı Gagauziyanın üç rayonundan 170 sportu sevän kişi – en küçüklerdän delikannılaradan hem körpä sportçulardan usta sportsmennaradan. Onnarın arasında vardılar Moldovanın en kaavi adamı başküülü Rodion SUKMAN, Moldovanın paralimpiya çempionu Oleg KREŢUL, Moldovanın güreş Federaţiyasın başı Viktor PEYKOV.

Moldova Parlamentın deputatı Kornel DUDNİK söledi: “İsteeriz, ani bu Festival adetä dönsün, da her yılın, gagauz halkı için en önemni gündä Harman ayın (avgust) 19-da, yapılsın. İsteeriz, ani Valkaneş kasabası fizkultura hem sport merkezi olsun”.

Festivalä katılannar güreş, mini-futbol, masa tenisı, armrestling, çatıyı çekmäk yarışmalarında kendi beceriliini gösterdilär. Bundan kaarä kendi ustalıınnan paylaştılar “Godzü-rü” karate ustaları hem Moldovanın “Fulger” speţnaz poliţiyası.

Festivaldä enseyennerä medali hem diploma verildi. Valkaneştä 1-ci sport Festivalin baş Kuboonu Komrat sportsmennarı kazandılar.

BİR CUVAP YAZIN