ylin_uuredicisi (1)

24.02.2020, tarafından yazılı , CÜMNE BÖLÜMÜ, 293 KERÄ BAKILMIŞ

Gagauziyanın “2020-ci yılın üüredicisi” konkursu geçti

Küçük ayın (fevral) 21-dä Komrat kasabasının Kultura Sarayında geçti Gagauziyanın pedagogika ustalıında “2020-ci yılın üüredicisi” zanaat konkursun finalı. Bu yıl finala 21-51 yaş arasında onbeş üüredici çıktı.

Yarışmaya katılannarı beklärdi türlü denemelär: didaktika durumunu çözmäk, psihopedagogikada soruşlar hem konkursun ana işi – evdän hazırlanan “Gelecek için…” tema.

Bu yıl yarışmalar geçtilär iki nominațiyada: “Pedagogikada debüt” hem “Yılın üüredicisi”.

Pedagogikada debüt nominațiyasında:

“Pedagogikada debüt” nominațiyasında ensesdi Vera Gavrilovna İKİZLİ, Kongaz küüyün “Todur Zanet” teoretik liţeyin informatikada üürediciykası;

II-ci gradta Diploma – Elena Georgievna MİHAYLOVA, Komrat kasabasının “Nikolay Tretyakov” teoretik liţeyin gagauz dilindä hem literaturasında üürediciykası;

III-cü gradta Diploma – Anastasiya Petrovna FRANGU, Svetloe küüyün teoretik liţeyin «Развитие личности» uurunda üürediciykası;

IV-cü gradta Diploma – Aleksandra Vasilyevna ANGELOVA, Avdarma küüyün “Dimitriy Çelengir” teoretik liţeyin angliycada üürediciykası;

V-ci gradta Diploma – Dimitriy Dimitrieviç GÜÇ, Komrat kasabasının “Dimitriy Mavrodi” teoretik liţeyin informatikada üüredicisi.

Yılın üüredicisinominațiyasında:

“Yılın üüredicisi” nominațiyasında ensesdi Mihail Mihayloviç KOSTENKO, Çadır kasabasının “Valentin Moşkov” teoretik liţeyin rus dilindä hem literaturasında üüredicisi. Bundan kaarä Canabisinä «Приза зрительских симпатий» da verildi.

II-ci er – Mariya Dimitrievna BOYKAN, Baş küüyü (Kirsova) “Mihail Tuzlov” teoretik liţeyin romın dilindä hem literaturasında üürediciykası;

III-cü er – İrina Nikolaevna KRİSTEVA, Baurçu küüyün başlangıç şkolasının romın dilindä hem literaturasında üürediciykası.

Başka nominaţiyalarda ödülleri kablettilär:

Olga Konstantinovna KOBZAK, Çadır kasabasının “Georgiy Sırtmaç” gimnaziyasının romın dilindä hem literaturasında üürediciykası – «Индивидуальный стиль и креативный подход» nominaţiyası;

Elena Danilovna STOYANOVA, Aydar küüyün “Födor Angeli” gimnaziyasının başlangıç klaslarda üürediciykası – «Вдохновение и педагогический артистизм» nominaţiyası;

Ekaterina Dimitrievna KILÇIK, Komrat kasabasının “Dimitriy Karaçoban” teoretik liţeyin romın dilindä hem literaturasında üürediciykası – «Вдохновение и эрудиция» nominaţiyası;

Anna İlyiniçna ÇEBANOVA, Kongaz küüyün “Varvara Topal” gimnaziyasının resimciliktä üürediciykası – «Творчество и профессионализм» nominaţiyası;

İnna Petrovna TRANDAFİL, Kıpçak küüyün “Boris Yanakoglu” teoretik liţeyin matematikada üürediciykası – «Профессиональная компетентность» nominaţiyası;

Ekaterina Nikolaevna AYZEREN, Dizgincä küüyün teoretik liţeyin matematikada üürediciykası – « Опыт и педагогическое мастерство» nominaţiyası;

Anna Vasilyevna ÇEBANOVA, Kongaz küüyün “Nikolay Çebanov” gimnaziyasının başlangıç klaslarda üürediciykası – « Мастер-новатор» nominaţiyası.
ylin_uuredicisi (8)
ylin_uuredicisi (7)
ylin_uuredicisi (2)
ylin_uuredicisi (9)
ylin_uuredicisi (3)
ylin_uuredicisi (4)
ylin_uuredicisi (5)
ylin_uuredicisi (6)
ylin_uuredicisi (10)

Patretlär: guogagauzii.md

BİR CUVAP YAZIN