ion_kiku

22.06.2020, tarafından yazılı , CÜMNE BÖLÜMÜ, 215 KERÄ BAKILMIŞ

Moldova Premyer-ministrusu Gagauziyadaydı

Kirez ayın (iyün) 19-da Gagauziyaya ofițial vizitlan geldi Moldova Premyer-ministrusu İon KİKU.

Vizit başladı ondan, ani Canabisi pay aldı Komratta Mihai EMİNESKU romın lițeyinä deyni yapılacek eni korpusun temelinä ilk taşın koyulmasında. Premyer-ministrudan kaarä, bu sırada pay aldılar Romıniya Daniel Ioniță, Moldova  üüredicilik, kultura hem aaraştırma ministrusu İgor ŞAROV, Gagauziya Başkanı İrina VLAH, Komrat primarı Sergey ANASTASOV hem lițeyin direktoru Svetlana STOYNOVA.

Komratta Mihai EMİNESKU romın lițeyin yapılması için Romıniya devleti verer 15 milion ley, Moldova tarafı da – 5,6 milion ley.

Bundan sora İon KİKU tanıştı Gagauziyada Komrat çevrä yolun yapılmasınnan hem Başküüyündä (Kirsova) yolların enilenmesinnän. Bu hem Gagauziyada başka yolların yapılması için proektları annattı Moldovanın ekonomika hem infrastruktura ministrusu Anatoliy USATIY.

Moldova Premyer-ministrusu tanıştı taa bir proektlan, ani 2018-ci yılın Canavar ayın 18-dä Türkiye Prezidentı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Gagauziyaya pek önemni hem faydalı bir vizitında başladıldı – Komrat stadionun yapılmasınnan.

Patretlär: vlah.md
İon_Kiku_komrat (1)
İon_Kiku_komrat (4)
İon_Kiku_komrat (5)

Anaktar sözlär : , , ,

BİR CUVAP YAZIN