Komrat_ihtarlar_evi

10.02.2016, tarafından yazılı , CÜMNE, MOLDOVADA TİKA PROEKTLARI BÖLÜMÜ, 7839 KERÄ BAKILMIŞ

Komrat Recep Tayyip ERDOĞAN adına ihtärlar evin 15-ci yıldönümü

Küçük ayın (fevral) 9-da Komrat Recep Tayyip ERDOĞAN adına ihtärlar Evi kendisinin 15-ci yıldönümünü kutladı.

İhtärlar Evin yıldönümünü bakmaa deyni burayı geldilär hem bu Evdä işleyän personalı hem burada bulunan ihtärları kutladılar Komradın primarı Sergey ANASTASOV, TİKA programaların Kişinev kordinatorluk Ofisin kordinatoru Canan ALPASLAN, TİKA kordinator  yardımcısı Osman USTA, Gagauziya İspolkom Predsedatelin yardımcısı Olesä TANASOGLU, Halk Toluşu başın yardımcısı Aleksandr TARNAVSKİY, Komrat Devlet Universitetın ekonomika fakultetın dekanı Konstantin TAUŞANCI, kimi Gagauziya ekonomika agentları.
Komrat_ihtarlar_evi_15

İhtärlar Evin direktoru Vasiliy SEMENÜK kendi sözündä şükür etti TİKA programaların Kişinev kordinatorluk Ofisin kordinatoru Canan ALPASLAN “o büük yardımnar için hem çalışmalar için, ani Türkiye tarafından yapılêr bu Evä”. Ayrıca Canabisi şükür etti Komradın primariyasına hem Gagauziya İspolkomuna da o üzerä, ani ihtärlar Evin herbir problemasını çözmää yardımda bulunêrlar.

Kutlama sözlerindän kaarä, musaafirlär hem ekonomika agentları verdilär ihtärlar Evin insannarına baaşış hem çiçek. Sora da Gagauziya artistleri gösterdilär insannara bir konţert.

Not. Komrat ihtärlar Evin iç hem dış remondu hem oborudovaniyalarınnan mebellerin enilenmesi TİKA tarafından yapıldı. Türkiye Respublikasına bu yardımnar için şükür ederäk, Komrat primariyası kararına görä, 2014-cü yılda ihtärlar Evinä Türkiye Prezidentın Recep Tayyip ERDOĞANın adı verildi.

BİR CUVAP YAZIN