ataturk_resimcilik_konkursu (1)

24.09.2021, tarafından yazılı , CÜMNE, İNCÄZANAAT, KULTURA, RESİMCİLİK BÖLÜMÜ, 1920 KERÄ BAKILMIŞ

Gözal işlerdän gözal adetlär olêr

2021-ci yılın Ceviz ayın (sentabri) 12-dä Komrat ATATÜRK bibliotekasının başçasında, açık havada, oldu uşak resimneri “Gélin resim yapalım” konkursu, nereyi katıldılar 8-17 yaş arasında bulunan uşaklar hem gençlär. Konkursun baş temasıydı “Ana tarafın adetleri”.

Konkursta pay aldılar Komrat Dimitriy SAVASTİN resimcilik şkolasının üürencileri hem kendi başına gelän başka uşaklar da, angılarında vardı resimcilik uurunda beceriklik hem angıları artık bilardilär ne olacek burada, neçin deyni onnarın çoyu geçän yıllarda bulundular bu hazırlamaklarda.

Konkursun çerçevesindä oldu buluşmak anılmış resimciylän Sergey SAVASTİNnän, angısı paylaştı uşaklarlan resimciliktä kendi bilgilerinnän hem fikirlerinnän hem genç resimcilerä master-klas Verdi.

“Ana tarafın adetleri” konkursuna katılan uşaklar, üç saat çalışmalardan sora, kablettilär baaşış hem gramota. Bundan kaarä cümneyä bildirildi ilk üç erleri alan resimnerin avtorları da.

Küçük yaş arasında (8-10 arası) ödülleri kazandılar:

1-ci er – Nataliya PANİÇERSKAYA;

2-ci er – Yana VLAH;

3-cü er – Arina DERMENCİ.

Büük yaş arasında (11-17 arası) ödülleri kazandılar:

1-ci er – Alina ȚOEVA;

2-ci er – Yuliana BURLAKU;

3-cü er – Yana ŞURİK.

Sevindirdi taa bir iş, ani bu yıl küçük uşaklar da yarışmaya katılmaa istedilar. Konkursu hazırlayannar hiç kimseyi küstürmedilär. İsteyennar hepsi katıldı, hem da baaşış da ikram edildi.

Ödüllär, baaşışlar, ikramnar Türkiye “Yunus Emre” İnstitutun tarafindan verildi.

Vasilisa TANASOGLU, “ATATÜRKbiliotekasının direktoru

Not. Konkursun olması için en çok zaamet ettilär Komrat ATATÜRK bibliotekasının direktoru Vasilisa TANASOGLU hem bibleotekarın baş zaametçisi Praskovya KARA.
11f

BİR CUVAP YAZIN