sandu_gagauziya_kolaj

11.07.2022, tarafından yazılı , CÜMNE, POLİTİKA BÖLÜMÜ, 194 KERÄ BAKILMIŞ

Moldova Prezidentı Maya SANDU Gagauziyaya gelmeer

Taa ileri annaşmaya görä, büün, Orak ayn (iyül) 11-dä, Gagauziyaya bir vizitlän geleceydi Moldov Prezidentı Maya SANDU, ama Prezidenturadan açıkladılar, ani, pek çok zaametli iş grafii olduu için, Canabisi Gagauziyaya gelmeyecek.

Bu ortadan kaldırılan vizitın ön programasında vardı Moldova Prezidentı Maya SANDUnun Gagauziya öndercilerinnän buluşmaklar, Komrat rayon bolnițasına gezi, Komradın bir uşak başçasına uuramak. Neettä vardı, ani Prezident Maya SANDU büük bir intervyu verecek Gagauziyanın cümne tele-radio kompaniyasına da.

Bundan kaarä Gagauziya Halk Topluşu deputatların umutları vardı sormaa Canabisinä “nicä insannar var nicä diri kalsınnar bu zarplatalarlan hem bu paalarlan?”, “neredä rus dilin korunması?”, “neçin tarafsız Moldova kableder 49 milion dolara siläh yardımı hem kiminnän o hazırlanêr cenk etmää?”

Moldova Prezidentı olduu gündän beeri (24.12.2020 y.), Maya SANDU salt bir kerä uuradı Gagauziyaya (02.07.2021 y.), açan, Moldova Paralamentına sıradan dışarı seçimnärlän ilgili olarak, bulgarların Taraklı kasabasına gidärdi.

Kolaj: gagauzinfo.md

BİR CUVAP YAZIN